Nedotknuteľní

Release Date : 20. apríla 2020
Artist : Medial Banana
Format : CD
Format : CD

Album vychádza ako CD aj Vinyl.

Predstavujeme vám nový album Medial Banana. Tretí štúdiový album Medial Banana nesie meno #Nedotknuteľní, obsahuje celkovo 13 skladieb a 3 hostí a vychádza pod hlavičkou Reggae Callin’ Records.

K 10. výročiu svojej existencie kapela vydáva tretí radový album s názvom Nedotknuteľní, ktorý takmer celý vznikal v domovskom štúdiu Wellders a obsahuje trinásť autorských skladieb. Pestrosť žánrových presahov jednotlivých členov sa aj tentokrát prejavuje v mimoriadnej rôznorodosti materiálu. Nájdeme tu vedľa seba old school reggae “Rudebwoy”, drum ‘n’ bass “One Love” s anglickým Mc Jimmy-m Dangero-m, uvoľnený letný hit “Slnečné brýle”, či recesistické roots reggae “Detektív vyčmuchal”. Silný ohlas zaznamenáva hlavne singel “Staré časy”, ktorý je výsledkom spolupráce so spriatelenou kapelou Polemic.

Žánrovú pestrosť albumu “Nedotknuteľní” spája charakteristický – zvuk kapely, ktorá sa tentokrát v štúdiu vo väčšej miere spolieha aj na syntetizátory a dodáva tak albumu pestrosť a výrazovú jedinečnosť.